zobacz testy produktów na naszym kanale

TOWAR DNIA

REKAWICE, POLIESTER+LATEKS rozm 8 i 9

2,95 1,96 zł z VAT 1,59 zł netto

Sprawdź teraz

Loctite 7649/N-150ml Aktywator do klejów anaerobowych ( zamiennik LOXEAL AT-11, PULSAR AT-11)

LOCTITE

Loctite 7649/N-150ml Aktywator do klejów anaerobowych ( zamiennik LOXEAL AT-11, PULSAR AT-11)

Cena: 108,24 zł z VAT (88,00 zł netto)

Zapytaj naszego sprzedawcy: 322 567 134 lub biuro@loxpol.pl

AKTYWATOR LOCTITE® 7649 jest jednoskładnikowym, nie zawierającym CFC, aktywatorem powierzchniowymna bazie rozpuszczalnika. Produkt wpływa na przyspieszenie utwardzania anaerobowych klejów i uszczelniaczy Loctite. Aktywator jest WYSOCE ŁATWOPALNY.

Zastosowanie

Aktywatora 7649 używa się w przypadkach, gdy jest potrzebne przyspieszenie procesu utwardzania anaerobowych produktów Loctite. Zalecany jest szczególnie do zastosowań z metalami pasywnymi lub na powierzchniach obojętnych oraz przy dużych szczelinach. AKTYWATORA 7649 można także używać, kiedy temperatury utwardzania są niższe od temperatury pokojowej. Stosowanie go jest szczególnie wskazane w warunkach poniżej 15°C.

Wskazówki dotyczące stosowania
1. Nanieść aktywator natryskowo lub pędzlem na obie powierzchnie przeznaczone do sklejenia. Przy małych szczelinach wystarczy pokryć aktywatorem tylko jedną powierzchnię. Zanieczyszczone powierzchnie mogą wymagać powtórnego naniesienia aktywatora lub uprzedniego specjalnego odtłuszczenia,jeśli zanieczyszczenie nie daje się rozpuścić. Powierzchnie porowate mogą potrzebować dwukrotnego pokrycia aktywatorem.
2. Odczekać, aż rozpuszczalnik wyparuje przy dobrej wentylacji i powierzchnie będą zupełnie suche.
3. Po aktywacji części powinny zostać sklejone w ciągu miesiąca. Należy je chronić, aby przed klejeniem nie uległy zanieczyszczeniu.
4. Nanieść anaerobowy produkt Loctite na jedną lub obie powierzchnie i natychmiast połączyć części.
5. O ile to możliwe, przez kilka sekund przesuwać po sobie obie połączone powierzchnie, aby dobrze rozprowadzić klej doprowadzając go do maksymalnej aktywacji.
6. Zabezpieczyć złącze i odczekać do jego ustalenia, przed podjęciem dalszych czynności.


Magazynowanie
Aktywator jest zaliczany do środków WYSOCE ŁATWOPALNYCH, toteż musi być przechowywany w odpowiedni sposób i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie magazynować w pobliżu środków utleniających i materiałów zapalnych. O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8°C a 28°C (46°F do 82°F). Optymalna temperatura magazynowania to dolna połowa tego zakresu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku,gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.


Dane techniczne.
  • Typ chemiczny: zasadowa sól miedzi
  • Rozpuszczalnik: Aceton
  • Wygląd: klarowny zielony plyn
  • Ciężar właściwy przy 25°C: 0.79
  • Lepkość, 20°C, mPa.s (cP): 2
  • Temp. zapłonu (TCC), °C: -18 (WYSOCE ŁATWOPALNY)
  • Czas wysychania w 20°C, sekundy: 30 do 70
  • Czas przydatności po nałożeniu, dni: 30
  • Dotpay